Genel

Türk inşaat sektörünün buluşma noktası sayılan İnşaat ve Konut konferansı, 15 Ocak 2019 Salı günü İstanbul Sheraton Grand Hotel Ataşehir’de kapılarını açıyor.

Alman devi Deutsche Messe A.G’nin, Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlediği, dünyanın lider Uluslararası Sanayi ve Endüstriyel Teknoloji Fuarı; 1 – 5 Nisan “Hannover Messe” 2019, temel odak noktası olan "Entegre Endüstri - Endüstriyel Zeka" ile üretim ve enerji sistemlerinin sayısallaştırılmasına yönelik en yeni vizyonlara ve teknolojilere kapsamlı bir bakış açısı sağlamaya hazırlanıyor. 1 – 5 Nisan 2019 Hannover Messe’de, akıllı sensörler, akıllı sürücü sistemleri, modüler üretim, otomatik lojistik sistemleri ve akıllı imalat için bütünsel çözümlere odaklanacak.

Smart Future Expo, “Dönüşerek Daha Güçlüyüz” sloganıyla 14 - 15 Kasım 2018 İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.

MÜKAD, 15-Ekim-Pazartesi günü Kanada İstanbul Başkonsolosluğu tarafından Pera Palas’ta düzenlenen WIRE (Women in Renewable Energy) Lansmanı'na davet edildi. Etkinliğe, MÜKAD Başkanı Esma Sarıaslan Divrikli, Başkan Yardımcısı Züleyha Özcan ve İstanbul’daki üyelerden Yüksel Okumuş katıldı.

Dijital Dönüşüm Danışmanı ve Me Consultancy kurucusu Murat Erdör, 2019 yılında dijital alanda öne çıkacak, yeni yıla damgasını vuracak trendleri açıkladı. Trendlerle ilgili bilgi veren Murat Erdör, yapay zeka teknolojilerdeki büyük yükselişin 2019’da daha da hissedileceğini, 5G Mobil uygulamaların yanı sıra e-spor, online eğitim, perakende, yapay zeka destekli çözümler gibi alanlardaki uygulamaların günlük hayatımıza daha fazla nüfuz edeceği ifade etti.

KPMG 2018 CEO Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Bu yıl Türkiye’nin de aralarında olduğu 51 ülkeden yaklaşık 2000 CEO ile yapılan araştırma, değişim ve dönüşümü yönetmeye çalışan CEO’ların benzer ikilemlerle karşı karşıya kaldığını gösteriyor. ‘Büyüme Sancıları’ başlıklı rapora göre CEO’nun ajandasında üç kritik başlık var; jeopolitik dalgalanma, siber risk ve jenerasyon değişimi.

Aqua Therm Tashkent 2019

27 Şubat-01 Mart 2019
Aqua 300 230 EN

Smart Future Expo 2018

teskon + SODEX İzmir 2019

ICSG İstanbul 2019

ISK - SODEX Istanbul 2019