Genel

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren IEEE YTÜ Öğrenci Kulübü tarafından düzenli olarak on üç senedir gerçekleştirilen “RLC GÜNLERİ”, kulübümüzün en köklü etkinliği olmakla birlikte sektörün de en çok bilinen öğrenci etkinliğidir. Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Enerji ve Otomotiv gibi sektörleri mercek altına alır.

Sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörlerinin başında gelen, Tesis Yönetim sektörünün önde gelen 15 firması bir araya gelerek, kısa adı TRFMA olan TESİS YÖNETİM DERNEĞİ’ni kurdu. Sektörün tanıtımı ve sorunlarının çözümü için harekete geçen TRFMA, ilk olarak Mayıs ayında bir fuar ve konferans düzenleyecektir.

SOSİAD, Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği’nin VII. Olağan Genel Kurulu 16 Ocak 2018 günü İstanbul CVK Park Bosphorus Hotel’de yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı M.Metin TERZİBAŞIOĞULLARI’nın açılış konuşmasından sonra Divan Kurulu oluşturularak, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 2016-2018 dönemi Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu Raporunun okunmasının ardından Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu ayrı ayrı ibra edildi. Genel Kurulda yapılan tüzük değişikliği ile yeni dönemde SOSİAD Yönetim Kurulu 8 asil 5 yedek üyeden oluşacak.

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün öncü kurumları, sektörün VIP buluşma adresi sayılan İnşaat ve Konut Konferansı, Bosch Ev Aletleri Platin Sponsorluğu'nda 9 Ocak 2018 tarihinde Marriott Asia Hotel'de kapılarını açıyor.

SHRAE HVAC Fundamentals ve CIBSE Guide A Environmental Design ciltleri esas alınarak tesisat mühendislerine TTMD bünyesinde bir ders açılacaktır. Dersler; akşam saatlerinde (18.00-21.00) haftada 2 gün (Salı, Perşembe) üçer saat olarak kurgulanmıştır. Toplam 10 hafta sürecek kursta, lisans düzeyinde HVAC sistemleri tasarımının temelleri anlatılacaktır.

Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği (SOSİAD) üyeleri arasındaki sosyal ilişkileri geliştirmek, iletişimi arttırmak amacıyla geleneksel Futbol ve Tavla Turnuvasının 3.üncüsünü düzenledi.

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018

Facebook