Genel

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği, İstanbul İl Temsilciliği tarafından Point Hotel Taksim'de 16 Eylül 2017 Cumartesi günü  “Dünyada ve Türkiye’de Ekonomi ve Piyasalarla İlgili Son Gelişmeler ve Beklentiler”  konulu seminer gerçekleşti.

İnşaat malzemeleri sanayisinin çatı örgütü Türkiye İMSAD, Türkiye’de 20-30 yıl sonra tekrar dönüştürülecek yapılar değil, en az 100 yıl kullanılmak üzere güvenli yapılar inşa edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 18’inci yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Ülkemizde 7 milyondan fazla riskli yapı var. Artık her deprem sonrası felaket senaryolarını dile getirmek yerine, yapısal problemleri çözüp, kentsel dönüşüm sürecini de iyi değerlendirerek, ülkemizin daha güvenli yapılara kavuşmasını sağlamalı ve depremi bir risk olmaktan çıkarmalıyız” dedi.

Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Öngören; Devlet'in, daire sahiplerine, arsa sahiplerine ve İnşaat Sektörü'ne, yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'yle getirilen yapılaşma düzenine uyum sağlaması için üç ay süre verdiğini belirtti. Öngören; arsa sahiplerinin ve inşaat müteahhitlerinin şimdi üç aylık bir sürede inşaat ruhsatı alma yarışına gireceğini söyledi.

Libart Clearsky sistemleri, "çatıyı hareket ettiren" yapısal sistemlerdir. Bu sistemlerle çatıyla entegre çözümler başarıyla uygulanır, yaratılan açık çatılar projelere özgürlük kazandırır. Libart, kullanıcının gökyüzüyle buluştuğu Clearsky sistem çözümleri ile "kinetik mimari" kavramını ortaya koyar.

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen 2017 yılının ikinci ‘Gündem Buluşmaları’nda, gayrimenkul, inşaat ve inşaat malzemesi sektörleri açısından yılın ilk yarısının nasıl geçtiği ve ikinci yarıda beklenen gelişmeler ele alındı.

Albayrak Grubun, kağıt sektöründeki boşluğu doldurmak ve dünya çapındaki yenilikleri ülkemize kazandırmak için  şirketlerinden Varaka’nın 1500 kişiye istihdam sağlayan 1 milyar liralık yatırımıyla kurulan devasa kağıt fabrikası 1milyon m2 lik açık ve140 bin m2 kapalı alan üzerinde üretime başlıyor.